• Partner24 Sp. z o.o. | ul. Fordońska 87 | 85-719 Bydgoszcz

Microsoft Exchange Online - serwer poczty elektronicznej w chmurze Azure

Microsoft Exchange Online to usługa poczty e-mail i kalendarza klasy biznesowej dedykowana dla firm serwowana w chmurze Azure. Usługa bazuje na klasycznych serwerach Microsoft Exchange z wersji on-promise. Firmy korzystające z chmury Azure nie muszą inwestować pieniędzy we własne serwery, cała infrastruktura potrzebna do bezpiecznej wymiany  informacji w sieci Internet za pośrednictwem poczty elektronicznej serwowana jest przez firmę Microsoft. Klienci uiszczają comiesięczne opłaty abonamentowe zgodnie z wybranym planem taryfowym, który określa poziom usług pocztowych. W zamian otrzymują usługę dostępną z dowolnego miejsca oraz na dowolnym urządzeniu. Administracja serwera jest w gestii klienta usługi, zawiaduje on konfiguracją poprzez interfejs lub z poziomu PowerShell. Administrator przydziela także uprawnienia dla użytkowników w ramach wykupionej usługi w tym zawiaduje dodatkowymi opcjami podnoszącymi poziom bezpieczeństwa, do najpopularniejszych rozszerzeń należą:

 

Usługą Exchange Online może pracować w trybie podstawowym, gdzie poczta w całości dla wszystkich kont firmowych jest przetwarzana w chmurze lub jednym z trybów mieszanych tzn. hybrydowy lub w trybie bramy świadcząc usługi przekaźnika poczty elektronicznej pomiędzy naszym wewnętrznym firmowym serwerem a internetem. 

W opisanych trybach mieszanych Exchange Online współpracuje z dowolnym serwerem poczty elektronicznej w firmie, ważne aby serwer wspierał komunikacje w kanale zaszyfrowanym TLS.

Nasza firma jako integrator rozwiązań informatycznych oraz autoryzowany partner Microsoft świadczy usługi informatyczne wsparcia klientów w migracji systemu poczty elektronicznej do Microsoft Exchange Online. Na podstawie audytu IT oraz wymagań klienta szacujemy miesięczne koszty utrzymania usługi po czym przygotowujemy i wdrażamy scenariusz migracji.