• Partner24 Sp. z o.o. | ul. Fordońska 87 | 85-719 Bydgoszcz

Informatyczne rozwiązania dla firm

Foto - Rozwiązania

Rozwiązania IT - o czym mowa ?

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie firmy ma dobrze zaprojektowana i bezawaryjna infrastruktura IT. Z drugiej strony wiemy, że na szeroko rozumianą tzw. ‘informatykę’ można wydać każde pieniądze. Dlatego starannie projektujemy nasze systemy oraz dbamy, aby proponowane przez nas rozwiązania były wydajne i pewne a zarazem nie generowały nieuzasadnionych kosztów związanych z ich utrzymaniem. Wdrażane rozwiązania poprzedzone są zawsze dokładną analizą potrzeb klienta. 

Nasi inżynierowie posiadają wiedzę i doświadczenie w zakresie  stosowania różnych technologii informatycznych dlatego są w stanie zaproponować optymalne rozwiązania informatyczne dla Państwa firmy. Projektujemy, wdrażamy i monitorujemy sieci lokalne LAN, sieci bezprzewodowe WLAN oraz sieci rozległe WAN. Oferujemy rozwiązania serwerowe, backup i replikację danych, system zasilania awaryjnego, wirtualizację,  telefonie VoIP oraz system monitoringu video. Wykorzystujemy sprzęt i oprogramowanie znanych, sprawdzonych marek. 

Dzięki umiejętnej integracji poszczególnych elementów infrastruktury IT jesteśmy w stanie dostarczyć  szeroką gamę elastycznych rozwiązań, dopasowanych do potrzeb i możliwości naszych klientów. Nasze rozwiązania informatyczne pozwalają na zwiększenie automatyzacji oraz efektywności pracy.

Wiemy, że rozwiązania IT to nie tylko sam sprzęt, ale i oprogramowanie dopasowane do potrzeb i możliwości Twojej firmy. Dlatego jako producent oprogramowania do zarządzania produkcją ERP oraz magazynem WMS a także komponentów do wizualiacji procesów produkcji jesteśmy w stanie sprostać potrzebą Twojej organizacji. Nasi specjaliśmy są w stanie stworzyć dedykowane rozwiązanie informatyczne łączące elementy sprzętowe ogólnodostępne na rynku z oprogramowanie napisanym indywidualnie na zamówienie.

Oferując szeroko pojęte rozwiązania z zakresu usług informatycznych mamy na celu przygotowywanie firm naszych klientów do lepszego i prężniejszego działania. Wprowadzane przez nas rozwiązania mają przede wszystkim zagwarantować skuteczność i szybkość działania przy maksymalnym bezpieczeństwie. Dlatego kluczem do wykorzystania założeń IT jest zrozumienie czym kierować się podczas wyboru oraz w jaki sposób decydować o wdrożeniu konkretnych rozwiązań informatycznych. Oferujemy szeroką pomoc w tym zakresie.

Wdrażanie sieci komputerowej LAN

Jedną z naszych propozycji jest wdrażanie sieci komputerowych LAN czyli sieci lokalnej. To sieć oparta o łącza przewodowe o dużej przepustowości na niewielkim obszarze, która może oferować dostęp do internetu w biurze, laboratorium czy magazynie. Lokalna sieć komputerowa w firmie LAN jeste medium transmisyjnym istotnych danych firmowych pomiedzy serwerami i użytkownikami, powinna być należycie chroniona przed niepowołanym dostępem zewnatrz.

Wdrażanie sieci rozległej WAN

Sieć WAN to zupełnie inny rodzaj sieci. To sieć ogólnokontynentalna czyli taka, która łączy ze sobą urządzenia z różnych filii firmy, także na różnych kontynentach. WAN funkcjonuje poprzez umiejętne połączenie sieci LAN oraz wykorzystanie nowoczesnych urządzeń informatycznych jak routery. Jej praktyczne zastosowanie to przede wszystkim gromadzenie danych w jednej bazie danych oraz zarządzanie wszystkimi systemami z jednego miejsca. Sposób szyfrowania sprawia, że jest to sieć bezpieczna.

Bezprzewodowe sieci WLAN

Bezprzewodowa sieć WLAN jest siecią pośrednią. Jest to sieć lokalna, a więc działająca na ograniczonym, dość małym obszarze, ale nie łączy ona urządzeń za pomocą technologii kablowej, ale radiowej – poprzez tzw. Wi-Fi. To sieć specjalnie przystosowana do nowoczesnych wymogów rynku. Doskonale sprawdzi się np. w biurach czy laboratoriach. Kluczem jest właściwe szyfrowanie danych oraz wykorzystanie takich usług informatycznych, które miałyby za zadanie zapewnić łatwy i szybki dostęp do internetu określonej liczbie komputerów.

Backup i replikacja danych

Obok sieci, zajmujemy się także backupem oraz replikacją danych. Jak wiadomo, gromadzenie i wykorzystywanie danych jest jednym z zadań serwera. Niezwykle ważne jest zabezpieczenie się przed niewłaściwym działanie oprogramowania, które może pojawić się w trakcie korzystania z sieci. Wykonywanie różnego rodzaju zapisów danych w formie kopii, której miejsce przechowywania jest inne niż dostęp do dysków twardych ma za zadanie ochronić te dane przed zniszczeniem.

Odpowiednie rozwiązania

Oferujemy jednak szereg różnych rozwiązań związanych z działalnością i funkcjonowaniem technologii komputerowej. Zajmujemy się rozwiązaniami serwerowymi, wirtualizacją, systemami zasilania awaryjnego, sieciami komputerowymi, systemami monitoringu wideo oraz technologią VoIP. Możemy zaproponować szereg rozwiązań, które mają na celu stworzenie firmy, która będzie w lepszy sposób funkcjonowała pod względem rozwiązań z zakresu technologii informacyjnej. Dużą rolę w całym procesie odgrywa analiza i audyt obecnych rozwiązań. Oferujemy przeprowadzenie kompletnej analizy i przedstawienie skutecznych rozwiązań. Dzięki umiejętności integracji poszczególnych elementów infrastruktury IT możemy dostarczyć szeroką gamę elastycznych rozwiązań, dopasowanych do potrzeb i możliwości naszych klientów. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty, którą w szczególności kierujemy do firm z Bydgoszczy, Torunia, Poznania oraz Gdańska.