• Partner24 Sp. z o.o. | ul. Fordońska 87 | 85-719 Bydgoszcz

Informatyczne rozwiązania dla firm

Foto - Rozwiązania

Rozwiązania IT - o czym mowa ?

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie firmy ma dobrze zaprojektowana i bezawaryjna infrastruktura IT. Z drugiej strony wiemy, że na szeroko rozumianą tzw. ‘informatykę’ można wydać każde pieniądze. Dlatego starannie projektujemy nasze systemy oraz dbamy, aby proponowane przez nas rozwiązania były wydajne i pewne a zarazem nie generowały nieuzasadnionych kosztów związanych z ich utrzymaniem. Wdrażane rozwiązania poprzedzone są zawsze dokładną analizą potrzeb klienta. 

Nasi inżynierowie posiadają wiedzę i doświadczenie w zakresie  stosowania różnych technologii informatycznych dlatego są w stanie zaproponować optymalne rozwiązania informatyczne dla Państwa firmy. Projektujemy, wdrażamy i monitorujemy sieci lokalne LAN, sieci bezprzewodowe WLAN oraz sieci rozległe WAN. Oferujemy rozwiązania serwerowe, backup i replikację danych, system zasilania awaryjnego, wirtualizację,  telefonię VoIP oraz system monitoringu video. Wykorzystujemy sprzęt i oprogramowanie znanych, sprawdzonych marek. 

Dzięki umiejętnej integracji poszczególnych elementów infrastruktury IT jesteśmy w stanie dostarczyć  szeroką gamę elastycznych rozwiązań, dopasowanych do potrzeb i możliwości naszych klientów. Nasze rozwiązania informatyczne pozwalają na zwiększenie automatyzacji oraz efektywności pracy.

Wiemy, że rozwiązania IT to nie tylko sam sprzęt, ale i oprogramowanie dopasowane do potrzeb i możliwości Twojej firmy. Dlatego jako producent oprogramowania do zarządzania produkcją ERP oraz magazynem WMS a także komponentów do wizualiacji procesów produkcji jesteśmy w stanie sprostać potrzebom Twojej organizacji. Nasi specjaliści są w stanie stworzyć dedykowane rozwiązanie informatyczne łączące elementy sprzętowe ogólnodostępne na rynku z oprogramowanie napisanym indywidualnie na zamówienie.

Oferując szeroko pojęte rozwiązania z zakresu usług informatycznych mamy na celu przygotowywanie firm naszych klientów do lepszego i prężniejszego działania. Wprowadzane przez nas rozwiązania mają przede wszystkim zagwarantować skuteczność i szybkość działania przy maksymalnym bezpieczeństwie. Dlatego kluczem do wykorzystania IT jest zrozumienie czym kierować się podczas wyboru oraz w jaki sposób decydować o wdrożeniu konkretnych rozwiązań informatycznych. Oferujemy szeroką pomoc w tym zakresie.

Wdrażanie sieci komputerowej LAN

Jedną z naszych propozycji jest wdrażanie sieci komputerowych LAN czyli sieci lokalnej. To sieć oparta o łącza przewodowe o dużej przepustowości na niewielkim obszarze, która może oferować dostęp do internetu w biurze, laboratorium czy magazynie. Lokalna sieć komputerowa w firmie LAN jest medium transmisyjnym istotnych danych firmowych pomiedzy serwerami i użytkownikami, powinna być należycie chroniona przed niepowołanym dostępem zewnatrz.

Wdrażanie sieci rozległej WAN

Sieć WAN to zupełnie inny rodzaj sieci. To sieć ogólnokontynentalna czyli taka, która łączy ze sobą urządzenia z różnych filii firmy, także na różnych kontynentach. WAN funkcjonuje poprzez umiejętne połączenie sieci LAN oraz wykorzystanie nowoczesnych urządzeń informatycznych jak routery. Jej praktyczne zastosowanie to przede wszystkim gromadzenie danych w jednej bazie danych oraz zarządzanie wszystkimi systemami z jednego miejsca. Sposób szyfrowania sprawia, że jest to sieć bezpieczna.

Bezprzewodowe sieci WLAN

Bezprzewodowa sieć WLAN jest siecią pośrednią. Jest to sieć lokalna, a więc działająca na ograniczonym, dość małym obszarze, ale nie łączy ona urządzeń za pomocą technologii kablowej, ale radiowej – poprzez tzw. Wi-Fi. To sieć specjalnie przystosowana do nowoczesnych wymogów rynku. Doskonale sprawdzi się np. w biurach czy laboratoriach. Kluczem jest właściwe szyfrowanie danych oraz wykorzystanie takich usług informatycznych, które miałyby za zadanie zapewnić łatwy i szybki dostęp do internetu określonej liczbie komputerów.

Backup i replikacja danych

Obok sieci, zajmujemy się także backupem oraz replikacją danych. Jak wiadomo, gromadzenie i wykorzystywanie danych jest jednym z zadań serwera. Niezwykle ważne jest zabezpieczenie się przed niewłaściwym działaniem oprogramowania, które może pojawić się w trakcie korzystania z sieci. Wykonywanie różnego rodzaju zapisów danych w formie kopii, której miejsce przechowywania jest inne niż dostęp do dysków twardych ma za zadanie ochronić te dane przed zniszczeniem.

Odpowiednie rozwiązania

Oferujemy szereg różnych rozwiązań związanych z działalnością i funkcjonowaniem technologii komputerowej. Zajmujemy się serwerami, wirtualizacją, systemami zasilania awaryjnego, sieciami komputerowymi, systemami monitoringu wideo oraz technologią VoIP. Możemy zaproponować szereg rozwiązań mających na celu stworzenie firmy perfekcyjnie funkcjonujacej w obszarze rozwiązań z zakresu technologii informacyjnej. Dużą rolę w całym procesie odgrywa analiza i audyt obecnych rozwiązań. Oferujemy przeprowadzenie kompletnej analizy i przedstawienie skutecznych rozwiązań. Dzięki umiejętności integracji poszczególnych elementów infrastruktury IT możemy dostarczyć szeroką gamę elastycznych rozwiązań, dopasowanych do potrzeb i możliwości naszych klientów. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty, którą w szczególności kierujemy do firm z Bydgoszczy, Torunia, Poznania oraz Gdańska.